Grupa organizująca 2016

Feministyczno-queerowa Akcja Letnia (FALa) to wydarzenie cykliczne, oddolne. Co roku we wstępne prace koncepcyjno-organizacyjne zaangażowanych jest kilkanaście osób z nieformalnej grupy Ulica Siostrzana (www.siostrzana.org). Skład grupy rotuje i wciąż na nowo ustalamy zasady współpracy, definiujemy łączące nas wartości, szukamy miejsca na obóz, organizujemy opiekę dla dzieci, uruchamiamy akcję informacyjną itd. Robimy to wolontaryjnie, a za swój pobyt na obozie płacimy.

Od momentu rozpoczęcia obozu wszystkie/cy stajemy się jego współorganizator(k)ami i mamy możliwość dołączenia do Ulicy Siostrzanej.

Organizacja obozu od strony formalnej jest możliwa dzięki Fundacji Autonomia (www.autonomia.org.pl) z Krakowa, która użycza Ulicy Siostrzanej swojej osobowości prawnej, sprzętu i innych zasobów.

Tegoroczna grupa organizująca FALę 2016:

Dorota Bregin

z Ulicą Siostrzaną od 2010 r. Pochodzi z Cieszyna. Z wykształcenia i pasji animatorka społeczna, z zawodu trenerka antydyskryminacyjna, trenerka WenDo, koordynatorka projektów. Mieszka w Warszawie. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Lubi: trenować psie sporty, dogoterapię, prowadzić samochód, czytać książki reportażowe i biograficzne, jeździć na rowerze.

 

 

Aga Modzelewska

Pracuje w Wolnej Szkole, zajmuje się działaniem z językami (uczy innych i siebie, tłumaczy, redaguje). Z Siostrzaną od 2015. Wierzy, że pozornie małe rzeczy, takie jak szczere rozmowy z dziećmi i współorganizowanie queerowo-feministycznego obozu robią ze świata trochę lepsze miejsce. Stara się też wygospodarować czas dla swoich psów: z tollerką Fenką włóczy się i uprawia obedience, z amstaffowatym Karolkiem głównie leży na kanapie.

 

 

Basia Poniatowska

Jestem osobą wielu zawodów, zainteresowań. W tym momencie życia zajmuję się prowadzeniem zajęć z jogi i relaksacji, to daje dużo energii i mocy. Doświadczenia płynące z pracy z ciałem i oddechem przekazuję innym, w tym kobietom po związkach przemocowych jako wzmocnienie ich poczucia wartości , siły wewnętrznej z siły ciała. Poza tym lubi przerabiać, wymyślać, wykorzystywać różne materiały z odzysku i to jest podstawą pracy z dziećmi w ognisku osiedlowym. Prywatnie jestem pasjonatką wychowania dwóch córek w duchu równości, tolerancji, pracy nad sobą, umiejętności korzystania z własnych umiejętności i wszelkich przyjemności. W tym wszystkim towarzyszy nasz arystokratyczny brytyjski  kot Ryś.

 

Magda Stoch

Z Ulicą Siostrzaną związana jestem od kilku lat. Początkowo opiekowałam się dziećmi z młodszych grup, więc mam bogate doświadczenie w tym obszarze ;)
W tym roku, razem z Kombem Akcja Informacyjna, uruchamiałam działania promocyjne. Prowadziłam zajęcia z Wprowadzenia do feminizmu, Kultury popularnej itp. Ulica Siostrzana jest dla mnie grupą, w której realizuję się aktywistycznie i w sposób
niehierarchiczny.

 

 

Marta Kempczyńska

Specjalistka projektowania komunikacji, dziennikarka i ekonomistka teoretycznie. A praktycznie skończona kociara, zapalona cyklistka, uziemiona górfanka, wielbicielka designu, kontemplatorka natury i życia. Feministka z urodzenia, od 14stego roku życia z deklaracji. Mam kilkuletnie doświadczenie w organizacji obozów dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Z Ulicą Siostrzaną związana jestem prawie od roku, uczestniczę w pracach grupy informacyjnej.

 

 

Snapchat-5033148057810422858(1)

Melania Ryś

Jestem studentką drugiego roku medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland. Kocham zwierzęta, a w szczególności koty (sama mieszkam z dwójką – Franciszkiem i Stefanią). Na codzień niewiele mam wspólnego ze środowiskami feministycznymi, zajmuje sie glownie działalnością w SCORA – Programie Stałym IFMSA ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS. Biore udzial w organizowaniu FALi, ponieważ jak byłam zwyklą uczestniczką w zeszłym roku to byłam zachwycona obozem i chciałam przyłożyć swoją rękę do niego.

 

od lewej:

SAM_9160b

Olga

Wania

Tomo

 

 

 

Liliana Piskorska – artystka wizualna, w organizacji FALi po raz pierwszy, działa w grupie Akcja Informacyjna.

 

 

 

 

 

Eweryst Zaremba – aktywista społeczny, działacz feministyczny i kłirowy, trener. Zajmuje się szeroko pojętą pracą z ciałem (zarówno praktycznie jak i teoretycznie), często w kontekście politycznym. Członek kolektywu trenerskiego SPINA, współzałożyciel klubu sportowego LGBTQ+ RKS Gwiazda, absolwent Akademii Treningu WenDo.

 

 

 

 

Asia

Katarzyna Mazur

 

od lewej:

Zofka Jabłońska

Emilia Przytomska – żyję z przestępczości i bezrobocia. w sumie to ogólnie z ludzkich nieszczęść.
najbardziej na świecie kocham góry. uwielbiam rower (najbardziej mój, ale inne też są spoko). lubię jak się coś dzieje i lubię doświadczać. mam kilka swoich „bzików” (m.in. zbieram plastry, uwielbiam zeszyty – są takie, które po prostu muszę mieć. i już). duchowo często jeżdżę na Madagaskar (liczę, że kiedyś pojawię się również fizycznie).
Cenię sobie wolność i stąd moja aktywność przy organizowaniu FALi – uważam, że jest to dobra przestrzeń na porządny oddech.

Ela Zasińska

Aga Molińska – Jestem Aga – lubię zwierzęta, osoby i drzewa nad strumykiem. Działam i robię rzeczy, które mam nadzieję sprawiają, że jest trochę lepiej na tym świecie. W wolnych chwilach czytam i rozmyślam feministycznie, kłirowo, anarchistycznie ;-).”

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.