Zwierzęta na FALi 2015

Istnieje możliwość przyjazdu na obóz z psem lub innym zwierzęciem. Jeśli planujesz przyjazd ze zwierzakiem, napisz o tym w formularzu zgłoszeniowym. Weź pod uwagę, że w trakcie obozu panują warunki, które mogą być dla niego trudne (m.in. dużo obcych ludzi, w tym małych dzieci, obecność innych zwierząt, spędzanie czasu bez Ciebie, kiedy będziesz brać udział w zajęciach, nieogrodzony teren obozu). Zdarzało się, że spokojne i bezproblemowe zwierzaki, na obozie – w nowym otoczeniu i wśród dużej grupy ludzi – zachowywały się w sposób nieprzewidziany (np. łagodne dotychczas psy gryzły się z innymi psami).

Może zdarzyć się też tak, że w obozie będą uczestniczyć osoby, które boją się zwierząt (np. psów) lub są na nie uczulone. Jeśli okaże się, że obecność zwierzęcia będzie ograniczać możliwość uczestnictwa którejś z osób lub zwierzę będzie zachowywać się w sposób uciążliwy albo niebezpieczny, będziesz musiała zabrać je z obozu. Do tej pory takie sytuacje zdarzały się jednak bardzo rzadko :)

Podczas obozu obowiązują następujące zasady dotyczące obecności zwierząt:

1)      Zwierzęta nie mają wstępu do budynku i stołówki. Nie mogą również mieszkać w domkach kempingowych z uczestniczkami, chyba że zgodzą się na to wszystkie osoby mieszkające w danym domku. Przyjeżdżając na obóz ze zwierzakiem, zaplanuj dla niego nocleg poza domkiem (np. miejsce w namiocie lub kojec); ta zasada nie dotyczy psów-przewodników.

2)      Podczas obozu ponosisz całkowitą odpowiedzialność za swoje zwierzę i jego zachowanie, w tym ewentualne szkody, jakie może wyrządzić. Jesteś odpowiedzialna także za sprzątanie jego odchodów na bieżąco.

3)      Ogólna zasada obozu dotycząca niestosowania przemocy odnosi się także do zwierząt.

4)      W trakcie obozu nie będzie możliwości korzystania z lodówki do przechowywania karmy ani gotowania jedzenia dla zwierząt, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest np. sucha karma.

 
 

Ulica Siostrzana

jest grupą nieformalną powstałą w lutym 2001 roku. Dotychczas zorganizowałyśmy 12 obozów feministycznych, w których wzięło udział około 1200 kobiet.