Regulamin Feministycznej Akcji Letniej 2015

 Kwestie organizacyjne

1. Ilość miejsc na FALi jest ograniczona – możemy przyjąć maksymalnie 60 dorosłych i 18 dzieci! Liczy się kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatami.

Aby zgłosić swój udział w obozie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy on line. Jeśli nie masz dostępu do Internetu albo z innych powodów nie możesz posłużyć się formularzem on-line  – zadzwoń do nas – wyślemy formularz pocztą zwykłą, e-mailem lub przekażemy Ci pytania telefonicznie. Przed zgłoszeniem się na obóz zapoznaj się z Założeniami i Regulaminem FALi 2015.

Po otrzymaniu zgłoszenia  skontaktujemy się z Tobą,  aby przekazać kolejne informacje na temat zajęć, wpłat itd. Z Twojej strony ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie wpłaty (patrz pkt. 6)

2. Czas trwania: Feministyczna Akcja Letnia w 2015 roku rwa 11 dni, od 23 lipca do 2 sierpnia 2015 roku. Może wziąć w niej udział około 60 dorosłych kobiet* i max. 18 dzieci.

3.  Wysyłając formularz zgłoszeniowy na obóz FALa 2015 deklarujesz swój udział w całości obozu (23 lipca – 02 sierpnia).

4. Jeśli wydarzy się sytuacja nagła/losowa (np. zachorujesz) i będziesz musiała opuścić obóz, poinformuj o tym koniecznie organizatorki. Zgodnie z ideą współodpowiedzialności za obóz dbaj o to, by inne osoby nie niepokoiły się Twoją nagłą nieobecnością.

Zajęcia

1. Na początku FALi odbywa się spotkanie, na którym rozmawiamy o zasadach obowiązujących na obozie, odbywają się wspólne dla wszystkich zajęcia o feminizmie, niepełnosprawności, weganizmie, transpłciowości oraz zapisujemy się na zajęcia zajęcia z działki “do wyboru”.

2. Obóz jest podzielony na bloki zajęciowe. Po każdym bloku zajęciowym jest jeden dzień wolny na odpoczynek, w trakcie którego odbywają się tylko luźne zajęcia. Wieczorami organizujemy pokazy filmów, dyskusje, potańcówki, ogniska itp.

3. Program zajęć przygotowują organizatorki, uwzględniając propozycje zgłoszone przez osoby uczestniczące. Ostateczna propozycja zajęć wraz z harmonogramem zostanie przesłana mailem około 2 tygodnie przed rozpoczęciem obozu. Programy zajęć dwóch ostatnich obozów są dostępne  na stronie internetowej Ulicy Siostrzanej www.siostrzana.org w zakładce „Obozy feministyczne”.

Dyżury

1. W czasie trwania obozu dzielimy się obowiązkami, w tym dyżurami sprzątaniowymi w przestrzeniach wspólnych (łazienki, korytarze, jadalnia) oraz kuchennymi (pomoc osobom zatrudnionym i odpowiedzialnym za zaopatrzenie i gotowanie np. w przygotowaniu posiłków). Każda osoba uczestnicząca w trakcie obozu ma obowiązek wziąć określoną ilość i rodzaj dyżurów.

2.  Osoby organizujące FALę przygotowują bazę na przybycie wszystkich osób, sprzątają ją po obozie, a w trakcie obozu dbają o zaopatrzenie oraz bieżące kwestie organizacyjne. Z tego powodu nie biorą obowiązkowo udziału w dyżurach sprzątaniowych i kuchennych w trakcie obozu.

3. Zapisy na dyżury odbywają się pierwszego dnia obozu. Jeśli z jakichś względów (np. zdrowotnych) nie możesz odbyć danego dyżuru, możesz zaproponować inne działanie („wkład”) w obóz.

Zakwaterowanie i warunki pobytu

1. FALa 2015 odbędzie się w Drogomyślu koło Skoczowa (powiat cieszyński, woj. śląskie) na terenie bazy ZHP.

2. Śpimy w wieloosobowych domkach kempingowych lub przywiezionych przez siebie namiotach. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, koszt udziału w obozie jest taki sam.

3. Każda osoba deklaruje na etapie zgłoszenia, gdzie chciałaby nocować (domek czy namiot). Wynika to z ograniczonej liczby miejsc noclegowych w domkach. Wybór miejsca noclegu jest wiążący – jeśli w zgłoszeniu zaznaczysz opcję „namiot”, po przyjeździe na obóz nie będziesz mogła zmienić zdania i zamieszkać w domku. Noclegi w domkach są rezerwowane według kolejności wpłat. Po wyczerpaniu miejsc noclegowych w domkach nadal można zgłaszać się na obóz i nocować w namiocie.

4. Na terenie bazy znajduje się piętrowy budynek z kuchnią, jadalnią, łazienkami oraz salami zajęciowymi. Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach, ale dołożymy wszelkich starań, by umożliwić osobom poruszającym się na wózku/o kulach uczestnictwo w obozie.

5. Każda osoba będzie miała zagwarantowany czas na wzięcie prysznica rano lub wieczorem, zapisany w grafiku. Poza godzinami objętymi grafikiem można korzystać z łazienek dowolnie.

6. Jedna z łazienek w godzinach porannych i wieczornych będzie przeznaczona wyłącznie dla kobiet* z dziećmi.

7. Staramy się minimalizować negatywny wpływ obozu na środowisko naturalne – sortujemy śmieci, oszczędzamy wodę i prąd, przygotowujemy wegańskie posiłki.

8. Zajęcia będą odbywać się w salach w budynku lub na świeżym powietrzu.

9. W godzinach zajęć na terenie obozu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i innych substancji odurzających.

Jedzenie

1. W trakcie FALi zapewnione będą trzy wegańskie posiłki dziennie (takie same dla dzieci i dorosłych).

2. Obóz jest przestrzenią wolną od mięsa. Na terenie obozu nie jemy mięsa, nie przechowujemy go także w lodówkach ani pomieszczeniach wspólnych.

3. Nie ma możliwości samodzielnego przygotowywania posiłków ani przechowywania swoich produktów spożywczych w lodówkach we wspólnej kuchni (zasada nie dotyczy osób, które przyjeżdżają z dziećmi 0-3 lat). Postaramy się zapewnić ogólnodostępną lodówkę, znajdującą się poza kuchnią.

4. Jeśli masz specjalne potrzeby żywieniowe, napisz nam o tym w formularzu zgłoszeniowym.

Opłata za obóz

1. Opłata za udział w obozie osoby dorosłej to 650 zł, opłata za udział dziecka (dziewczynki od 3-13 lat, chłopcy od 3-11 lat) to 150 zł. Opłata za dziecko poniżej 3 roku życia wynosi 50 zł.

2. Jeśli masz możliwość zapłacenia za obóz więcej niż 650 zł – serdecznie Cię do tego zachęcamy! Co roku staramy się zgromadzić środki na stypendia dla osób, którym sytuacja finansowa nie pozwala opłacić uczestnictwa w obozie w pełnej kwocie. Wpłacona przez Ciebie ‘nadwyżka’ zostanie przeznaczona  na uczestnictwo w obozie osób w trudniejszej sytuacji finansowej.

3. Jeśli z powodu sytuacji finansowej nie jesteś w stanie zapłacić za udział w obozie pełnej kwoty, napisz o tym w formularzu zgłoszeniowym – mamy przewidzianą pulę środków na stypendia.

4. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego nie jest równoznaczne z zarezerwowaniem miejsca na obozie. O zarezerwowaniu miejsca na obozie decyduje kolejność wpłat. Opłaty za obóz należy dokonać jednorazowo i w całości. Zgłoszenia na obóz przyjmujemy do 31 maja 2015.

5. Dane konta bankowego: Fundacja Autonomia, ul. Konrada Wallenroda 55/75, 30-867 Kraków, nr konta 76124046501111001042044674. Tytuł wpłat: darowizna – Ulica Siostrzana.

Kwotę darowizny, o ile w tytule przelewu pojawia się sformułowanie “darowizna” i mamy potwierdzenie przelewu, można odliczyć od podatku w rozliczeniu rocznym.

Po dokonaniu wpłaty za obóz otrzymasz maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca na obozie.

6. Jeśli po dokonaniu opłaty zrezygnujesz z udziału:

– do 31 maja 2015 – otrzymasz zwrot całości opłaty,

– pomiędzy 1 a 18 czerwca 2015 – otrzymasz zwrot połowy wpłaconej kwoty,

– od 19 czerwca 2015 – nie otrzymasz zwrotu wpłaconej kwoty.

7. Obóz jest inicjatywą non-profit. Oznacza to, że nie jest organizowany dla zysku. Wpłaty od osób uczestniczących nie pokrywają w całości kosztów organizacji obozu. FALa odbywa się dzięki wsparciu rzeczowemu od sponsorów/ek i donatorów/ek obozu. Jeśli masz dostęp np.do producentów/ek jedzenia lub np. środków czystości, powiedz nam o tym koniecznie lub sama zostań donatorką FALi!

Udział zwierząt w FALi

Istnieje możliwość przyjazdu na obóz z psem lub innym zwierzęciem. Jeśli planujesz przyjazd ze zwierzakiem, napisz o tym w formularzu zgłoszeniowym. Weź pod uwagę, że w trakcie obozu panują warunki, które mogą być dla niego/niej trudne (m.in. dużo obcych ludzi, w tym małych dzieci, obecność innych zwierząt, spędzanie czasu bez Ciebie, kiedy będziesz brać udział w zajęciach, nieogrodzony teren obozu). Zdarzało się, że spokojne i bezproblemowe zwierzaki, na obozie – w nowym otoczeniu i wśród dużej grupy ludzi – zachowywały się w sposób nieprzewidziany (np. łagodne dotychczas psy gryzły się z innymi psami).

Może zdarzyć się też tak, że w obozie będą uczestniczyć osoby, które boją się zwierząt (np. psów) lub są na nie uczulone. Jeśli okaże się, że obecność zwierzęcia będzie ograniczać możliwość uczestnictwa którejś z osób lub zwierzę będzie zachowywać się w sposób uciążliwy albo niebezpieczny, będziesz musiała zabrać je z obozu. Do tej pory takie sytuacje zdarzały się jednak bardzo rzadko 🙂

Podczas obozu obowiązują następujące zasady dotyczące obecności zwierząt:

1. Zwierzęta nie mają wstępu do budynku i stołówki. Nie mogą również mieszkać w domkach kempingowych z uczestniczkami, chyba że zgodzą się na to wszystkie osoby mieszkające w danym domku. Przyjeżdżając na obóz ze zwierzakiem, zaplanuj dla niego nocleg poza domkiem (np. miejsce w namiocie lub kojec); ta zasada nie dotyczy psów przewodników.

2. Podczas obozu ponosisz całkowitą odpowiedzialność za swoje zwierzę i jego zachowanie, w tym ewentualne szkody, jakie może wyrządzić. Jesteś odpowiedzialna także za sprzątanie jego odchodów na bieżąco.

3. Ogólna zasada obozu dotycząca niestosowania przemocy odnosi się także do zwierząt.

4. W trakcie obozu nie będzie możliwości korzystania z lodówki do przechowywania karmy, ani gotowania jedzenia dla zwierząt, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest np. sucha karma.

Udział dzieci w FALilecimy na fale

Na FALę można przyjechać z dzieckiem:-)

REGULAMIN OBOZU DZIECIĘCEGO FALa 2015 znajduje się tutaj >>>

 

 

Wysłanie formularza zgłoszeniowego na FALę oznacza, że akceptujesz „Regulamin obozu FAL 2015” i zobowiązujesz się do ich przestrzegania.

 
 

Ulica Siostrzana

jest grupą nieformalną powstałą w lutym 2001 roku. Dotychczas zorganizowałyśmy 12 obozów feministycznych, w których wzięło udział około 1200 kobiet.