fala2014_promoGrupa nieformalna Ulica Siostrzana zaprasza kobiety* i dziewczyny* do udziału w Feministycznej Akcji Letniej (FALa), która odbędzie się w dniach 19 lipca (sobota) – 1 sierpnia (piątek) 2014 w Drogomyślu koło Skoczowa (powiat cieszyński, woj. śląskie) na terenie bazy ZHP.

Zapraszamy na obóz osoby, które:

-chcą spędzić wakacje w towarzystwie innych kobiet;

-są feministkami lub chciałyby dowiedzieć się więcej o feminizmie i emancypacji;

-chcą dyskutować o ważnych dla siebie sprawach w bezpiecznej przestrzeni i doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami;

Dysponujemy około pięćdziesięcioma miejscami.

Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności lub ze szczególnymi potrzebami. Dajcie nam znać czego potrzebujecie, by móc wziąć udział w obozie . Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość udziału w FALi.

Oferujemy tłumaczenie zajęć/warsztatów na polski język migowy (PJM).

Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć obóz na partnerskich zasadach. Oznacza to, że program obozu będzie składał się m.in. z zajęć (warsztatów, spotkań, dyskusji) zgłoszonych i prowadzonych przez uczestniczki.  Wspólnie będziemy odpowiedzialne także za organizacyjny wymiar obozu – sprzątanie, przygotowywanie posiłków, dbanie o przestrzeń wspólną obozu.

Planujemy zajęcia, wykłady, dyskusje i spotkania dotyczące: feminizmu,  praw kobiet, polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji), przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy m.in. ze względu na płeć, orientację seksualną i wiek. Planujemy także  warsztaty asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo, zajęcia na temat  ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty dragkingowe, plastyczno-twórcze, taneczno-ruchowe, samochodowe, rowerowe  oraz rozgrywki sportowe i ogniska.

Ostateczny program będzie opublikowany na około 2 tygodnie przez rozpoczęciem obozu (z programami zajęć z poprzednich lat można zapoznać się na naszej stronie internetowej www.siostrzana.org/obozy). Zapisy na zajęcia organizowane są w pierwszym dniu obozu. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą oraz poprowadzić zajęcia na obozie, napisz do nas! 

ZAKWATEROWANIE

Zapewniamy noclegi w wieloosobowych domkach kempingowych lub w namiotach (trzeba wówczas mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie składające się z produktów pochodzenia roślinnego przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą zatrudnionych kucharek (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).

MIEJSCE: Baza Hufca Ziemi Cieszyńskiej w Drogomyślu koło Skoczowa, woj. śląskie (http://www.cieszyn.zhp.pl/bazy/)

DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt.

DZIECI

Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku do 10 lat, dziewczynkę w wieku do 12 lat) – możecie przyjechać razem. Dziewczynki, które skończyły 12 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne) uczestniczki. UWAGA – liczba miejsc dla dzieci w wieku powyżej 3 lat jest ograniczona do 15, dla dzieci poniżej 3 roku życia do 4 miejsc.

Ulica Siostrzana nie organizuje osobnego obozu dla dzieci (jest to związane m.in. z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku 3-12 lat (przez zatrudnione opiekunki i wolontariuszki) tylko w czasie zajęć warsztatowych dla dorosłych kobiet. Poza tymi godzinami matki/opiekunki dzieci samodzielnie zapewniają im opiekę. Nie zapewniamy opieki dla dziećmi do 3 roku życia . W sytuacji jeśli chcesz przyjechać na obóz z dzieckiem poniżej 3 lat zachęcamy Cię do przyjazdu w towarzystwie innej uczestniczki obozu, która zgodzi się pomagać w opiece nad dzieckiem tak, abyś miała możliwość udziału w zajęciach.

Więcej szczegółów dot. organizacji i zasad obozu znajdziesz w regulaminie FALi 2014. 

ILE KOSZTUJE UDZIAŁ W FALi?

Udział w obozie osoby dorosłej kosztuje 600 zł (w tym przez 14 dni: miejsce w domku kempingowym lub na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia).

Jeśli przyjeżdżasz z dzieckiem w wieku 3-12 lat, za jej/jego udział płacisz  150 zł, w przypadku dzieci do lat 3 opłata wynosi 50 zł.

W sytuacji dużej liczby zgłoszeń, o uczestnictwie w obozie decyduje kolejność wpłat; dotyczy to również miejsc przeznaczonych dla dzieci.

Jeśli z powodu sytuacji finansowej nie jesteś w stanie zapłacić za udział w obozie pełnej kwoty, napisz o tym w formularzu zgłoszeniowym – mamy przewidzianą pulę środków na stypendia.

Jeśli masz możliwość zapłacenia za obóz więcej niż 600 zł – serdecznie Cię do tego zapraszamy. Wpłacona przez Ciebie ‘nadwyżka’ przeznaczona zostanie na uczestnictwo w obozie osób w trudniejszej sytuacji finansowej.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja 2014

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA OBÓZ?

Aby zgłosić swój udział w obozie, wypełnij formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ W TEN LINK, BY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA.

Jeśli nie masz dostępu do Internetu albo z innych powodów nie możesz posłużyć się formularzem on-line  – zadzwoń do nas (numer telefonu) (wyślemy formularz pocztą zwykłą, e-mailem lub przekażemy Ci pytania telefonicznie). Przed zgłoszeniem się na obóz zapoznaj się z Założeniami i Regulaminem FALi.

Po otrzymaniu zgłoszenia  skontaktujemy się z Tobą,  aby przekazać kolejne informacje na temat zajęć, wpłat itd. Z Twojej strony ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie wpłaty.

KONTAKT

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Skontaktuj się z nami: wyślij wiadomość

lub zadzwoń albo napisz sms: (+48) 789 476 395.

FALa jest inicjatywą niekomercyjną, a praca związana z jej organizacją  wykonywana jest na zasadzie wolontariatu.

Wsparcia formalno-prawnego Ulicy Siostrzanej udziela Fundacja Autonomia.

Matronaty: Zadra, Codziennik Feministyczny, Le Monde Diplomatique, ngo.pl, Feminoteka, Trans-Fuzja, Lambda Warszawa, Stowarzyszenie Otwarte Klatki

*Kobieta/dziewczyna – osoba mająca doświadczenie życia jako kobieta/dziewczyna (w tym także  trans- i interkobieta oraz trans- i interdziewczyna)

 
 

Ulica Siostrzana

jest grupą nieformalną powstałą w lutym 2001 roku. Dotychczas zorganizowałyśmy 12 obozów feministycznych, w których wzięło udział około 1200 kobiet.