Zapraszamy na 10. Feministyczną Akcję Letnią

Ulotka promująca obóz FAL2013Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana” zaprasza kobiety i dziewczyny do udziału w  FALi, która odbędzie się w dniach 19 lipca (piątek) – 28 lipca (niedziela) 2013 w Drogomyślu koło Skoczowa (powiat cieszyński, woj. śląskie) na terenie bazy ZHP.

Zapraszamy na obóz kobiety i dziewczyny, które:

-chcą spędzić wakacje w towarzystwie innych kobiet;

-są feministkami lub chciałyby dowiedzieć się więcej o feminizmie i emancypacji; 

-chcą dyskutować o ważnych dla siebie sprawach w bezpiecznej przestrzeni i doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami;

-wiele razy deklarowały, że chcą przyjechać na FAL, ale nigdy im się to nie udało. Nie przegapcie jubileuszowej, 10. FALi!

Dysponujemy około 50 miejscami – przewidziałyśmy je zarówno dla tych z Was, które do tej pory nie brały udziału w tego typu wydarzeniach, jak i dla tych, które uczestniczyły w  poprzednich obozach.

Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności lub ze szczególnymi potrzebami. Napiszcie (w formularzu zgłoszeniowym) czego potrzebujecie, by móc wziąć udział w obozie. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość udziału w FAL.

Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć obóz na partnerskich zasadach. Oznacza to, że program obozu będzie składał się m.in. z zajęć (warsztatów, spotkań, dyskusji) zgłoszonych i prowadzonych przez uczestniczki.  Wspólnie będziemy odpowiedzialne także za organizacyjny wymiar obozu – sprzątanie, przygotowywanie posiłków, dbanie o przestrzeń wspólną obozu.

ZAJĘCIA

Planujemy zajęcia, wykłady, dyskusje i spotkania dotyczące: feminizmu (w Polsce i w innych krajach);  praw kobiet; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji). Planujemy także  warsztaty asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo, zajęcia na temat  ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty dragkingowe, plastyczno-twórcze, taneczno-ruchowe, rowerowe   oraz rozgrywki sportowe i ogniska.

Ostateczny program będzie opublikowany na około 2 tygodnie przez rozpoczęciem obozu (programy zajęć z poprzednich lat są umieszczone na naszej stronie internetowej www.siostrzana.org/obozy). Zapisy na zajęcia organizowane są w pierwszym dniu obozu. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą i poprowadzić zajęcia na obozie, napisz do nas!

ZAKWATEROWANIE

Zapewniamy noclegi w wieloosobowych domkach kempingowych lub miejsce na polu namiotowym (trzeba wówczas mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą zatrudnionych kucharek (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).

MIEJSCE: Baza Hufca Ziemi Cieszyńskiej w Drogomyślu koło Skoczowa, woj. śląskie (http://www.cieszyn.zhp.pl/bazy/)

DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt.

DZIECI

Na obóz możesz przyjechać z dzieckiem lub dziećmi (chłopcy w wieku 3-10 lat, dziewczynki w wieku 3-12 lat). Dziewczynki, które skończyły 12 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne) uczestniczki.  UWAGA: W obozie może wziąć udział nie więcej niż 15 dzieci.

Ulica Siostrzana nie organizuje „osobnego” obozu dla dzieci (jest to związane m.in. z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że zapewniamy opiekę nad dziećmi (przez zatrudnione opiekunki i wolontariuszki) tylko w czasie zajęć warsztatowych dla dorosłych kobiet. Poza tymi godzinami matki/opiekunki dzieci samodzielnie zapewniają im opiekę.

Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie FALi 2013.

ILE KOSZTUJE UDZIAŁ W FALi?

Udział w obozie osoby dorosłej kosztuje 550 zł (w tym przez 10 dni: miejsce w domku kempingowym lub na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia).

Jeśli przyjeżdżasz z dzieckiem, za jej/jego udział płacisz  150 zł.

W przypadku dużej liczby chętnych o uczestnictwie w obozie decyduje kolejność wpłat; dotyczy to również miejsc przeznaczonych dla dzieci.

Jeśli z powodu sytuacji finansowej nie jesteś w stanie zapłacić za udział w obozie pełnej kwoty, napisz o tym w formularzu zgłoszeniowym – mamy przewidzianą pulę środków na stypendia.

Jeśli masz możliwość zapłacenia za obóz więcej niż 550 zł – serdecznie Cię do tego zapraszamy. Wpłacona przez Ciebie ‘nadwyżka’ przeznaczona zostanie na uczestnictwo w obozie osób w trudniejszej sytuacji finansowej.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja 2013.

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA OBÓZ?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy! Jeśli nie masz dostępu do Internetu albo z innych powodów nie możesz posłużyć się formularzem on-line  – zadzwoń do nas (wyślemy formularz pocztą zwykłą, e-mailem lub przekażemy Ci pytania telefonicznie). Przed zgłoszeniem się na obóz zapoznaj się z Założeniami i Regulaminem FAL.

Po otrzymaniu zgłoszenia będziemy się z Tobą kontaktować i przekazywać kolejne informacje – na temat zajęć, wpłat itd. Z Twojej strony ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie wpłaty.

KONTAKT

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Skontaktuj się z nami: wyślij wiadomość

lub zadzwoń albo napisz sms: (48) 795 792 873.

FALa jest inicjatywą niekomercyjną, a praca związana z jej organizacją  wykonywana jest na zasadzie wolontariatu.

Matronaty nad 10. FALą: Pismo Feministyczne ZadraRecykling IdeiDwumiesięcznik Replika

Tegoroczną Feministyczną Akcję Letnią wspiera finansowo Feminist Review Trust

Logo Feminist Review Trust

 
 

Ulica Siostrzana

jest grupą nieformalną powstałą w lutym 2001 roku. Dotychczas zorganizowałyśmy 12 obozów feministycznych, w których wzięło udział około 1200 kobiet.