Ogłoszenie o FAL 2008

Zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami. Mamy 60 miejsc – przewidziałyśmy je zarówno dla tych z Was, które do tej pory nie brały udziału w tego typu wydarzeniach (bo mieszkają poza dużymi miastami, a tam np. nie działają jeszcze żadne inicjatywy kobiece, albo dlatego, że nie można było pojechać na warsztaty z dzieckiem). jak i dla tych, które brały udział w naszych wcześniejszych spotkaniach.

Serdecznie zapraszamy kobiety niepełnosprawne. Warunki są ciężkie, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość przyjazdu na FAL. Napiszcie (w zgłoszeniu), jakie „udogodnienia” są Wam potrzebne. Postaramy się też zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć, dlatego nasze zaproszenie kierujemy także do dziewcząt i kobiet niedosłyszących i niesłyszących.

Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zająć (warsztatów, spotkań, dyskusji, projekcji itd.) i dzielenie się swoim doświadczeniem (przez każdą z nas), ale także wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu – mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w organizacji zajęć i opieki nad dziećmi, wyżywienia i sprzątania, dbania o przestrzeń.

ZAJĘCIA

Będziecie mogły wziąć udział w warsztatach, zajęciach teoretycznych, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach. Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); naszych praw; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej, alterglobalizmu, ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa. Wymienimy się doświadczeniami na temat współpracy w grupie (m.in. organizowania manifestacji). Będziecie mogły wziąć udział, m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo, w warsztatach filmowych, raperskich, dragkingowych, plastyczno-twórczych, sportowych, być może też warsztatach z pracy z głosem i z ciałem i in. Planujemy jednodniowe wycieczki po okolicy, m.in. zwiedzanie okolicznych cerkwi. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i poprowadzić zajęcia, które nawiązują do tematyki Akcji, prosimy o kontakt.

DZIECI

Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku 5–10 lat, dziewczynkę w wieku od 5 lat) – przyjedźcie razem. Dziewczynki, które ukończyły 13 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne 🙂 uczestniczki. UWAGA! ilość miejsc dla dzieci jest ograniczona. Ulica nie będzie „odgórnie” organizowała osobnego obozu dla dzieci (jest to związane z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że te z Was które przyjadą z dziećmi, wraz z innymi chętnymi uczestniczkami a także z pomocą zatrudnionych opiekunek, będą odpowiedzialne za zorganizowanie czasu, zajęć i opieki dla dzieci. Wszystkie dzieci będą spały we własnych namiotach.

W związku z pojawiającymi się pytaniami o przyczyny ograniczeń wiekowych dotyczących dzieci przygotowałyśmy wyjaśnienie.

ZAKWATEROWANIE: będziecie musiały zabrać ze sobą namioty, śpiwory, karimaty (zapewniamy miejsce na polu namiotowym z dostępem do 3 łazienek, ubikacji i wychodków)

WYŻYWIENIE: całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą zatrudnionych kobiet (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków).

MIEJSCE: Gospodarstwo agroturystyczne Lucyny i Krzysztofa Zawadzkich „Echo Leśne”, http://nocleg.bieszczady.pl/lesneecho/

DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt (być może zorganizujemy wspólny dojazd z Sanoka).

 

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA AKCJĘ?

Wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz na Twoją prośbę (telefoniczną, mailową) mozemy przesłać pocztą.

Koszt uczestnictwa to jedynie 450 zł (w tym: miejsce na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia).

Koszt uczestnictwa dziecka wynosi jedynie 50 zł (jest to koszt pokrywany przez kobietę, która z nim/nią przyjeżdża).

Dla 2 kobiet / dziewcząt w trudnej sytuacji finansowej przewidujemy „stypendia” – dofinansowanie 40% kosztów udziału w FAL (osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o opisanie sytuacji; w przypadku dużej liczby wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń).

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 25 czerwca 2008. Po otrzymaniu od Was zgłoszenia będziemy się z Wami kontaktować i przekazywać kolejne informacje – na temat zajęć, wpłat itd. Z Waszej strony ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie wpłaty (jak najszybciej, po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia).

Zgłoszenia

E-mailowo: oboz@siostrzana.org

Pocztą standardową: Ulica Siostrzana, ul. Puławska 234 / 59, 02-670 Warszawa

Wszystkie informacje możecie też uzyskać pod numerami: 506 421 745 (Marta), 668-130-326 (Offca), 0 502 24 67 68 (Agata)

Więcej informacji o dotychczasowej działalności Ulicy Siostrzanej i poprzednich akcjach na naszej stronie internetowej: http://siostrzana.org

 

 
 

Ulica Siostrzana

jest grupą nieformalną powstałą w lutym 2001 roku. Dotychczas zorganizowałyśmy 12 obozów feministycznych, w których wzięło udział około 1200 kobiet.