Druga Feministyczna Akcja Informacyjno-Rekreacyjna – Faltyjanki 2003

Na II FAIR przyjechało ponad 100 kobiet, 30 dzieci, dwa psy i kotka Kala. Osiągnęłyśmy chyba “masę krytyczną” :-))).W ciągu dwóch tygodni odbyło się kilkadziesiąt warsztatów, projekcji filmowych, setki godzin poświęciłyśmy na dyskusje. Bardzo dziękujemy za udział w Akcji, za energię, pomysły i zaangażowanie wszystkim uczestniczkom, prowadzącym i tym, które z daleka, duchowo wspierały FAIR II oraz dzieciom.

Na otwarcie II FAIR odbyło się zbiorowe malowanie koszulek z feministycznymi hasłami. Po raz pierwszy wszystkie uczestniczki mogły wziąć udział w warsztatach WenDo – samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt. Po raz pierwszy w Polsce odbył się kurs WenDo poprowadzony przez trenerki z Niemiec, w którym mogły brać udział nawet 7 letnie dziewczynki.Po raz pierwszy uczestniczki FAIR wyszły na ulicę i zorganizowały pierwszą w Ostródzie Manifę feministyczną.Kobiety i dziewczyny, które uczestniczyły w FAIR stworzyły niesamowitą atmosferę. Zrodziło się wiele znajomości i przyjaźni.

Powstało kilka projektów i planów na przyszłość, m.in. zainicjowana została działalność dwóch grup – prace pierwszej miały być poświęcone psychoterapii feministycznej (z perspektywy teoretycznej i praktycznej), druga grupa planowała zajęcie się przeciwdziałaniem zbrodniom nienawiści ze względu na płeć.Wrażenia z FAIR zostały opisane w zinie pt.: “Prosto z waginy” :).

Dziewczyny i Kobiety – dzięki za FAIR II!!!!

Dziękujemy także za zaufanie sponsorkom i sponsorom,bez których pomocy do spotkania by nie doszło.

 

FAIR 2003 był współfinansowany przez Women’s World Day of Prayer German Committee

 
 

Ulica Siostrzana

jest grupą nieformalną powstałą w lutym 2001 roku. Dotychczas zorganizowałyśmy 12 obozów feministycznych, w których wzięło udział około 1200 kobiet.