Feministyczna Akcja Informacyjno-Rekreacyjna – Szurpiły 2002

Na warsztaty FAIR z całej Polski przyjechało nas ponad 80. Było z nami także 20 dzieci. Przez dwa tygodnie brałyśmy udział w licznych warsztatach, spotkaniach, dyskusjach. Serdecznie Wam dziękujemy, że zechciałyście wziąć udział w akcji. Cudownie było Was wszystkie poznać, zobaczyć jak pracujecie i jak się świetnie bawicie.
Na FAIR wiele z nas poczuło niesamowitą siłę w sobie i energię. Udało nam się stworzyć wspólnotę, bardzo różnych pod względem charakteru, doświadczeń, wieku i innych cech kobiet, dla których wspólna była m.in. chęć refleksji nad feminizmem, nad stereotypami dotyczącymi kobiet i mężczyzn, podłożami dyskryminacji ze względu na płeć i orientację seksualną, nad współdziałaniem kobiet itd.

Każda z nas poznała kilkadziesiąt fantastycznych kobiet. Zrodziły się dziesiątki nowych pomysłów. Mamy mnóstwo zdjęć, wspaniałych wspomnień.
Uczucie euforii po FAIR (trochę je przyćmiewało fizyczne wyczerpanie) sprawia, że mamy ochotę na jeszcze liczniejsze spotkanie w przyszłym roku.Nauczyłyśmy się od Was bardzo dużo. Dodałyście nam energii i wiary, że takie spotkania są niezwykle potrzebne i że warto je dalej organizować, mimo rozmaitych trudności. Mamy nadzieję, że i Wam FAIR dało coś ważnego.
Dziewczyny i Kobiety – dzięki za FAIR!!!!

ZorganizujMY następną razem.

Dziękujemy także za zaufanie sponsorom , bez których pomocy do spotkania by nie doszło.

FAIR 2002 był współfinansowany przez Program Kobiecy Fundacji Batorego

 
 

Ulica Siostrzana

jest grupą nieformalną powstałą w lutym 2001 roku. Dotychczas zorganizowałyśmy 12 obozów feministycznych, w których wzięło udział około 1200 kobiet.